Bernadeta Sojka-Jany

Bernadeta SOJKA-JANY

Kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 1 – Osiedla: Powstańców Śląskich, Piłsudskiego, Daszyńskiego, Podstarzyniec, Polne Domy, Stara Wieś

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 3

Witajcie Drodzy Mieszkańcy!

Od urodzenia mieszkam w Pszczynie, dlatego sprawy naszego miasta są dla mnie bardzo ważne. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dorosłych synów. Lubię aktywnie spędzać czas i angażować się w sprawy bliskie mojemu sercu. W zeszłym roku zostałam wybrana na przewodniczącą Zarządu Osiedla Powstańców Śląskich i z dumą reprezentuję Mieszkańców, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem.

Dlaczego chcę zostać Waszą radną?

Doświadczenie. Od ponad 20 lat zawodowo jestem związana z szeroko rozumianym rynkiem pracy – aktywizacją i doradztwem zawodowym, pobudzaniem lokalnej przedsiębiorczości oraz współpracy międzysektorowej. Sprawy społeczne od zawsze są bliskie mojemu sercu, stąd od wielu lat z zaangażowaniem działam w lokalnych stowarzyszeniach. Za swoje osiągnięcia zawodowe zostałam wyróżniona srebrną, a następnie złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznawaną przez Sejmik Województwa Śląskiego.

Zrównoważony Rozwój. Stawiam na rozwój Pszczyny, zarówno gospodarczy, jak i społeczny przy zachowaniu dbałości o to, co najcenniejsze – naszą przyrodę.

Otwarty Dialog. Każdy oddany głos będzie dla mnie inspiracją do dalszego działania.

Skuteczność. Jestem inicjatorką licznych działań lokalnych skierowanych do naszych Mieszkańców, jak również miejscowych przedsiębiorców. Od 11 lat inicjuję i tworzę wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Gala Klejnotu Ziemi Pszczyńskiej.

Mój Program:

Inwestycje: budowa, modernizacja i remonty dróg, rozwój ścieżek rowerowych na naszych osiedlach, które nie tylko polepszają komfort życia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo,

Edukacja dla wszystkich: dbanie o inwestycje w oświatę, aby nasze dzieci i młodzież miały najlepsze możliwości rozwoju, a przy tym odpowiednią przestrzeń do realizacji swoich pasji,

Zielone Miasto: ukierunkowanie działań na ochronę środowiska i rozwój ekologicznych projektów dla naszej przyszłości,

Aktywna polityka senioralna: troska o bezpieczeństwo osób starszych,

Aktywne społeczeństwo: inicjowanie projektów społecznych integrujących Mieszkańców, aby razem tworzyć silną wspólnotę.

Twój głos ma znaczenie!

Zapraszam również na mój profil na Instagramie oraz profil na Facebooku. Moją aktywność jako Przewodniczącą Osiedla Powstańców Śląskich w Pszczynie można również obserwować na oficjalnym profilu naszego osiedla.