Jacek Granda

Jacek GRANDA

Kandydat do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 2 – Osiedla: Śródmieście, Siedlice, Kolonia Jasna, Piastów, Kępa, Stare Miasto

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 3

Jestem mieszkańcem Pszczyny mocno związanym i zżytym z okręgiem, z którego startuję. Dorastałem na osiedlu Kolonia Jasna, gdzie znajduje się mój dom rodzinny. Uczęszczałem do liceum na osiedlu Piastów. Samodzielne życie rozpoczynałem mieszkając przez kilka lat na osiedlu Siedlice. Obecnie jestem szczęśliwym mieszkańcem Śródmieścia.

Ukończyłem studia na kierunku socjologia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studia podyplomowe z psychologii biznesu, mediacji i negocjacji oraz MBA w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu. Od lat związany jestem z branżą farmaceutyczną.

Od dwóch lat pełnię funkcję przewodniczącego Zarządu Osiedla Śródmieście. Poza reagowaniem na bieżące potrzeby mieszkańców, angażuję się w liczne inicjatywy i projekty – “Pranie Pachnące Sztuką”, Pszczyńsko Laba, Festyn Szkolny przy SP1 oraz Pszczyński Budżet Obywatelski.

Jestem także przewodniczącym Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie, gdzie uczy się moja młodsza córka, a starsza jest jej absolwentką. Mocno angażuję się w działania dotyczące budowy boiska i placu zabaw przy SP nr 1. Dzięki podejmowanym staraniom udało się doprowadzić do zabezpieczenia środków w budżecie Gminy na wykonanie projektu ich modernizacji.

Na co dzień jestem szczęśliwym mężem i tatą dwóch wspaniałych córek, a także opiekunem i towarzyszem spacerów wiernej suczki Frelki. Poza tym, uwielbiam górskie wycieczki, dalekie podróże i zimne kąpiele. Od lat należę do społeczności pszczyńskich Morsów.

Jestem typem społecznika. Uwielbiam ludzi i działania na ich rzecz. Dzięki codziennym spacerom z psem, a przy tym rozmowom z mieszkańcami, poznałem plusy, ale i minusy mojej okolicy.

Kandyduję do Rady Miejskiej w Pszczynie, bo zależy mi na tym, aby mieć wpływ na rozwój naszych osiedli. Jako radny chciałabym doprowadzić do finału sprawę związaną z budową boiska przy SP nr 1, zająć się tematyką poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, stanu chodników i tworzeniem miejsc rekreacji. Mam pomysły, chęci i wszelkie predyspozycje, aby słowa i plany wprowadzać w czyny, co niejednokrotnie już udowodniłem.

Mój program:

  • doprowadzenie do modernizacji terenów obecnego boiska i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1,
  • naprawa i przebudowa infrastruktury drogowej wraz z chodnikami tak, aby były bezpieczne dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz rodziców i opiekunów z małymi dziećmi – priorytetem są dla mnie ulice: 3 Maja, Batorego, Korfantego,
  • walka z wykluczeniem cyfrowym – zapewnienie mieszkańcom osiedli Śródmieście i Stare Miasto równego dostępu do szybkiego Internetu,
  • poprawa bezpieczeństwa poprzez instalację inteligentnego monitoringu na terenie miasta,
  • modernizacja i rozbudowa skateparku w Pszczynie,
  • budowa pumptracka – miejsca rekreacji dla dzieci i dorosłych,
  • budowa psich parków – stworzenie bezpiecznych wybiegów dla psów.