Joanna Łękawska-Boroń

Joanna ŁĘKAWSKA-BOROŃ

Kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie 

Okręg nr 2 – Osiedla: Stare Miasto, Śródmieście, Siedlice, Kolonia Jasna, Piastów, Kępa,

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 5

W Pszczynie mieszkam od 20 lat. Zajmuję się architekturą i projektowaniem wnętrz, co wiąże się bezpośrednio z moim wykształceniem technicznym. Ukończyłam studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W opinii zdecydowanej większości Klientów, jestem specjalistą od rozwiązywania „spraw beznadziejnych”, w których często prawne uwarunkowania stawiają pod znakiem zapytania możliwość realizacji inwestycji.

W wolnych chwilach oddaję się swojej pasji, jaką jest malowanie, jak również staram się działać aktywnie w sprawach komfortu życia Mieszkańców Pszczyny. Zwłaszcza w tych, w których konieczne jest wypracowanie rozsądnego kompromisu pomiędzy potrzebami Mieszkańców, a naturalną specyfiką Pszczyny jako gminy o charakterze turystycznym. Ideałem jest dla mnie wypracowanie takiego modelu funkcjonowania pszczyńskiego rynku, aby wraz z wysoką jakością funkcji turystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych pszczyńskiej starówki, mieszkańcy tej części miasta dysponowali równie wysokim komfortem codziennego funkcjonowania.

Jestem członkiem Stowarzyszenia “Ziemia Pszczyńska” i chciałabym wykorzystać zdobyte doświadczenie i wiedzę w realizacji projektów na rzecz naszej gminy.

Mój program

– budowa toalety publicznej czynnej 24h w obrębie starówki,

– poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w obrębie Starego Miasta poprzez zamontowanie lustra dla wyjeżdżających z ulicy Tkackiej na ulicę Warowną oraz umieszczenie dodatkowych znaków jasno wskazujących, że wszystkie skrzyżowania są równorzędne,

– budowa skrzyżowania bezkolizyjnego w postaci ronda u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego, Kopernika i Bernarda Bogedaina,

– budowa kameralnego placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu,

– zwiększenie zasięgu światłowodu,

– budowa noclegowni dla bezdomnych,

– budowa psiego parku.