Agnieszka Antecka

Agnieszka ANTECKA

Kandydatka do Rady Powiatu Pszczyńskiego

Okręg nr 2 – Gmina Miedźna

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 5

Mieszkam w Górze. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i pracy socjalnej na Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach w Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Od 20 lat pracuję w Caritas Archidiecezji Katowickiej, w Ośrodku Matka Boża Różańcowa w Środowiskowym Domu Samopomocy w Grzawie. Jestem starszym terapeutą zajęciowym i na co dzień opiekuję się osobami z niepełnosprawnością, które są bardzo bliskie memu sercu i dają mi wiele radości. Wspólnie tworzymy oraz realizujemy wiele projektów. Moją dumą jest zespół integracyjno-folklorystyczny „Folkowianie”.

Jestem laureatką Nagrody Gminy Miedźna „Miedźniański Ul”, przyznawaną za działalność kulturalną, zaangażowanie na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę oraz uhonorowana odznaczeniem pn. „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej” w kategorii „Kobieta Społeczna”.

Ziemia Pszczyńska i Gmina Miedźna to moje miejsce na ziemi, moja Mała Ojczyzna. Najważniejsza jest dla mnie rodzina, podopieczni, przyjaciele oraz Mieszkańcy, o których chcę dbać i reprezentować ich, rozwiązując problemy oraz poruszając tematy, które nas nurtują.

Mój program:

  • dbanie o sprawy osób z niepełnosprawnością oraz seniorów,
  • zwiększenie dostępności pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży,
  • zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
  • ulepszenie komunikacji powiatowej w obrębie naszej gminy,
  • rozbudowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 933 Pszczyna-Góra,
  • dbanie o kulturę oraz dziedzictwo kulturowe naszej gminy,
  • dbanie o sprawy lokalne Mieszkańców gminy Miedźna.