Bernadetta Kędzior

Bernadetta KĘDZIOR

Kandydatka do Rady Powiatu

Okręg nr 4 – Sołectwa Gminy Pszczyna

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 8

Od urodzenia mieszkam w Łące. Pasjonuje mnie historia i kultura regionu, zielarstwo oraz rękodzieło. Te zainteresowania wykorzystuję na co dzień, prowadząc warsztaty w pszczyńskim skansenie. Jestem pilotem i przewodnikiem turystycznym oraz członkiem Rady Sołeckiej w Łące. Działam również w Towarzystwie Miłośników Łąki, gdzie pełnię funkcję prezesa.

Jako wolontariuszka angażuję się w Hospicjum św. Ojca Pio oraz w klubie rękodzielniczym Zamotane Frelki. Współtworzyłam i realizowałam wiele projektów, które przyczyniły się do rozszerzenia oferty kulturalnej naszego sołectwa. Uważam, że położenie naszej miejscowości jest najlepszą lokalizacją w gminie.

Startuję w wyborach, bo lubię działać dla innych. Moja wiedza i doświadczenie pozwolą mi rozwijać nasze sołectwo, gminę i powiat pszczyński. Będę zaszczycona, jeżeli obdarzycie mnie Państwo swoim zaufaniem i zrobię wszystko, by jak najlepiej wypełnić mandat radnej.

Mój program:

– rozwijanie jakości życia naszej społeczności, wykorzystując walory i potencjał naszej wsi,

– rozszerzenie oferty kulturalnej dla wszystkich mieszkańców regionu,

– promocja Szlaku Architektury Drewnianej, pielęgnowanie bogactwa kulturowego i tradycji,

– wspieranie łąckich band mikołajowych oraz uhonorowanie postaci Jana Kupca,

– zabieganie o inwestycje ważne dla bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców – przebudowa dróg, m.in. ul. Tetmajera w Łące oraz budowa chodników i ścieżek rowerowych.