Zbigniew Czech

Zbigniew CZECH

Kandydat do Rady Powiatu Pszczyńskiego 

Okręg nr 1 – Gminy: Suszec, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 6

Od urodzenia mieszkam w Mizerowie. Mam trójkę dorosłych dzieci i wspaniałą wnuczkę.

Od 1990 roku prowadzę własną działalność gospodarczą. Moja firma oferuje usługi transportowe oraz zajmuje się organizacją imprez okolicznościowych na terenie Suszca i Mizerowa. Zatrudniam 10 pracowników, a swoje usługi świadczę głównie na terenie gminy Suszec i dla jej mieszkańców. Jako przedsiębiorca doceniam pracę lokalnych społeczników, którzy mają wiele inicjatyw i dbają o zachowanie tradycji. Wspieram miejscowy związek emerytów, rencistów i inwalidów oraz koła gospodyń wiejskich – mogą liczyć na wsparcie mojej firmy czy to w zakresie transportu, organizacji wydarzeń czy zakupu sprzętów.

Jestem członkiem Rady Sołeckiej w Mizerowie. W ostatnim czasie z inicjatywy jej członków powstał pierwszy przystanek połączony z wiatą dla rowerów. W planach mamy posadowienie kilku kolejnych.

Kandyduję do Rady Powiatu Pszczyńskiego, bo uważam, że nasze sołectwo zasługuje na przedstawiciela na tym szczeblu samorządu. Będąc radnym, będę zabiegał o sprawy ważne tak dla mieszkańców Mizerowa, jak i wszystkich pozostałych sołectw gminy Suszec.

Mój program:

  • budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Wyzwolenia w Mizerowie i Kryrach,
  • starania o rozbudowę skrzyżowania DW 935 z ulicą Jana Pawła II w Kobielicach oraz budowę ronda na skrzyżowaniu DW obok Urzędu Gminy
  • wspieranie rozwoju pszczyńskiego szpitala w celu zapewnienia jak najlepszej opieki medycznej mieszkańcom gminy Suszec i całego powiatu pszczyńskiego,
  • rozwój komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim.