Marcin Standura

Marcin STANDURA

Kandydat do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 4 – Łąka, Poręba, Brzeźce, Wisła Wielka, Wisła Mała, Studzionka

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 7

Jestem mieszkańcem Łąki. Już po studiach przejąłem rodzinne gospodarstwo. Wspólnie z żoną Aleksandrą prowadzę hodowlę koni oraz naukę jazdy konnej – rekreacyjnej i sportowej. Obecnie nasza stajnia jest jedną z największych w regionie – liczy ok. 50 koni różnych ras. Ukończyłem Akademię Rolniczą w Lublinie na Wydziale Hodowli Koni i Jeździectwa. Podczas studiów byłem członkiem Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody.

Hodowla koni to moja pasja. Jestem prezesem Terenowego Koła Hodowców Koni w Pszczynie i członkiem Zarządu Śląsko-Opolskiego Związku Hodowców Koni. Przy mojej stajni działa Pszczyński Ludowy Klub Jeździecki „Plessówka”, który zrzesza zawodników z okolicy. Zajmujemy się organizacją zawodów konnych, w tym popularnych Regionalnych Zawodów w Skokach przez Przeszkody w pszczyńskim parku oraz Majówki Konnej na pszczyńskim rynku i w parku, organizujemy szkolenia dla członków klubu, treningi i wyjazdy na zawody.

Jestem ojcem dwóch nastoletnich córek, które podzielają jeździecką pasję taty.

Jako radny Rady Miejskiej w Pszczynie będę zabiegał o budowę nowych dróg i parkingów oraz rozwijał organizację imprez sportowych i rekreacyjnych, które mają duży potencjał dla rozwoju turystycznego Pszczyny.

Mój program:

  • wyasfaltowanie nieutwardzonych dróg,
  • przebudowa dróg transportu rolnego, w tym m.in. za Ośrodkiem Sportów Wodnych w Łące, co pozwoli udrożnić wyjazd z Ośrodka w czasie odbywających się tu w sezonie imprez,
  • rozwiązanie problemów z parkowaniem na terenie OSW w Łące,
  • będę zabiegał o przebudowę ul. Turystycznej w Łące,
  • organizacja imprez konnych, które licznie przyciągają do Pszczyny mieszkańców i turystów.