Patrycja Ryguła

Patrycja RYGUŁA

Kandydatka do Rady Gminy,

Okręg nr 4 – Brzeźce, Poręba, Łąka, Wisła Wielka, Wisła Mała, Studzionka

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 3

Pochodzę z Katowic z tradycyjnej śląskiej rodziny. Od dziecka bardzo ważne są dla mnie wartości rodzinne i historia. Od 7 lat mieszkam w Brzeźcach. To miejsce skradło moje serce. Tutejsi mieszkańcy, ich życzliwość i zamiłowanie do tradycji sprawiły, że doskonale się tutaj czuję. W tym miejscu wspólnie z mężem wychowujemy nasze dzieci, prowadzę działalność gospodarczą i się rozwijam. Razem z mężem wspieramy wiele lokalnych inicjatyw. Szczególnie bliskie są nam wydarzenia kulturalno-sportowe.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Od 4 lat prowadzę własną działalność gospodarczą związaną z tworzeniem oryginalnych nakryć głowy dla kobiet. Moja praca wiąże się między innymi z wyjazdami promującymi markę w Polsce. Dzięki takiej działalności mam możliwość poznawania wielu przedsiębiorczych kobiet, które tworzą własne biznesy.

Istotnym dla mnie tematem jest lokalna przedsiębiorczość i biznes prowadzony przez kobiety. Na tym chciałabym się skoncentrować w swoich działaniach jako kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie. Zależy mi na wypracowaniu optymalnych warunków do tworzenia i prowadzenia kobiecych biznesów w naszej gminie.

Ziemia pszczyńska to moje ulubione miejsce na ziemi.

Mój program:

  • wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, a szczególnie biznesów prowadzonych przez kobiety,
  • rozwój infrastruktury sportowej,
  • poprawa bezpieczeństwa na terenie sołectw.