Andrzej Stańczyk

Andrzej STAŃCZYK

Kandydat do Rady Powiatu Pszczyńskiego

Okręg nr 2 – Gmina Miedźna

Lista KWW Ziemia Pszczyńska, miejsce nr 2

Mieszkam w Woli. Z wykształcenia jestem magistrem inż. elektrykiem, absolwentem AGH w Krakowie. Pracowałem w dozorze wyższym elektrycznym w KWK Czeczott oraz KWK Piast-Ziemowit w Bieruniu, obecnie jestem na emeryturze.

Jestem ojcem dwójki dorosłych dzieci – córki Karoliny i syna Kamila, a także szczęśliwym dziadkiem. Żona Krystyna jest dyplomowanym nauczycielem fizyki. Wspólne rodzinne wyjazdy w góry, wycieczki turystyczno-krajoznawcze i zdrowy tryb życia pozwalają cieszyć się dobrą kondycją.

Moje hobby to aktywny tryb życia. Zimą pasjonuje mnie narciarstwo zjazdowe i biegowe. Corocznie startuję w największym w Polsce Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie, gdzie udało mi się zdobyć Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. W 2023 roku ukończyłem słynny najdłuższy bieg narciarski na 90 km – Bieg Wazów w Szwecji.

W ramach działań na rzecz lokalnej społeczności angażuję się w prowadzenie koła PTTK Magurka w Woli jako wiceprezes Zarządu. Organizujemy comiesięczne wyjazdy w góry, pokazując ich piękno kolejnemu już pokoleniu. Dla bardziej aktywnych proponuję przystąpienie do naszego klubu sportowego PoWoli do Celu, z którym już prawie 3 lata, w każdą sobotę organizujemy parkrun na 5 km. Wystarczy wejść na stronę na Facebooku: parkrun Bulwar nad Wisłą i wszystko będzie jasne. Posiadamy także sekcję rowerową – PoWoli do Celu Rower. Seniorom polecam działalność naszego Miedźniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie zajmuję się m.in. mediami społecznościowymi.

Posiadam duże doświadczenie w działalności samorządowej – przez dwie kadencje byłem radnym Gminy Miedźna, a przez kadencję – zastępcą wójta Gminy Miedźna. Ponadto tworzyłem zręby Rad Osiedlowych na terenie Woli. Byłem inicjatorem budowy nowej szkoły wraz z basenem w Woli oraz Centrum Kultury. Obecnie czwartą kadencję jestem członkiem Rady Sołeckiej Osiedla Wola 1.

Startuję w wyborach, bo chcę by nasza gmina była miejscem atrakcyjnym, dającym perspektywy dla jej mieszkańców i szanse rozwoju młodego pokolenia. Pragnę wykorzystać zdobyte dotychczas doświadczenie i wiedzę na rzecz poprawy jakości życia Mieszkańców naszej gminy i powiatu.

Mój program:

  • włączenie gmin powiatu pszczyńskiego do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
  • modernizacja dróg powiatowych, szczególnie w Woli od kopalni do granicy gminy wraz z budową ronda obok cmentarza, a także dokończenie drogi Frydek-Miedźna,
  • uruchomienie komunikacji powiatowej obejmującej gminę Miedźna,
  • rozbudowa sieci ścieżek rowerowych, ścieżek do biegania, w okresie zimowym narciarskich tras biegowych wraz z wypożyczalnią sprzętu,
  • budowa profesjonalnego boiska do gry w boule dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nie tylko, przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym za basenem w Woli.

www.andrzejstanczyk.pl

Kontakt: astanczyk@onet.eu