Nasze banery otrzymają drugie życie

Nasze banery otrzymają drugie życie

W przestrzeni publicznej możecie zauważyć już pierwsze materiały wyborcze komitetu Ziemia Pszczyńska. Troszczymy się o naszą ziemię i środowisko dlatego banery naszego komitetu po zakończonej kampanii nie wylądują na śmietniku, a otrzymają drugie życie.

Radni Ziemi Pszczyńskiej z własnych środków zakupili maszynę do szycia, którą przekazali Stowarzyszeniu „Razem” dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami w Pszczynie. Z prezes stowarzyszenia spotkali się: radna miejska – Marta Wojciechowska-Smolarz, kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego pszczyńskiego szpitala – Joanna Sojka oraz radni Grzegorz Wanot i Grzegorz Kuczera, który jest także dyrektorem szkoły. Jak poinformowała Dorota Warzecha-Nowok, banery zostaną wykorzystane do uszycia podkładek, które uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie będą wykorzystywać podczas zajęć plastycznych. Z materiałów powstaną też fartuchy wykorzystywane w pracowni ceramicznej oraz torby i saszetki.


Podkładki zostaną uszyte także dla mieszkańców Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Szpitalu Joannitas w Pszczynie na potrzeby zajęć w ramach terapii zajęciowej.
Serdecznie dziękujemy członkom stowarzyszenia za pozytywną odpowiedź na naszą inicjatywę, która wpisuje się w akcję „Pomyśl i nie śmieć” zainicjowaną przez radną Rady Miejskiej w Pszczynie, Martę Wojciechowską-Smolarz.


Zespół Ziemi Pszczyńskiej:
radni powiatowi – Barbara Bandoła, Paweł Sadza, Damian Cieszewski, Grzegorz Wanot, Roman Bańczyk, Michał Pudełko, Marian Szwarc, Wojciech Lala, Janusz Orlik i Andrzej Babiński
radni miejscy – Marta Wojciechowska-Smolarz, Arkadiusz Gardiasz – radny Rady Miejskiej w Pszczynie, Grzegorz Kuczera, Renata Dyrda, Marek Dutkowski, Maciej Stieber